Home/جانبی خودرو/خرید بهترین روغن موتور
Last Updated: 25ام بهمن, 1401

خرید بهترین روغن موتور

خرید بهترین روغن موتور | روغن موتور ماشین به عنوان یکی از مهم ترین محصولات مصرفی خودرو شناخته میشود. روغن موتور برای حفظ سلامت موتور ماشین بسیار حیاتی است. یکی از راه‌های مراقبت از موتور، استفاده از روغن موتور است. قسمت‌های متحرک موتور خودرو با سرعت بالایی کار می‌کنند و برخی از قسمت‌های آن، فشار و دمای زیادی را متحمل می‌شوند.

داشتن موتوری سالم‌ با عمری طولانی‌تر، مستلزم تغذیه موتور از یک روغن موتور مناسب است. عدم استفاده از روغن مناسب باعث می‌شود قطعات موتور خودرو خراب شده و در نهایت موتور، آسیب جدی ببیند. از آنجایی که تعویض قطعات موتور بسیار سخت بوده و هزینه‌های بسیار زیادی در پی دارد، بنابراین بهتر است از روغن موتور مناسب استفاده کنید تا دچار هزینه‌های اضافی و سرسام‌آور تعمیر و یا تعویض موتور خودرو نشوید. در صورت تمایل به آشنایی بیشتر با روغن موتور و اهمیت آن در ادامه با بابل کالا همراه باشید.

بابل کالا

روغن موتور چیست؟

“روغن موتور” به عنوان مهم ترین مایعی شناخته می شود که باید در خودرو مورد استفاده قرار گیرد.روغن موتور نقش روان کننده داشته و هنگامی که داخل موتور به چرخش در می آید، عملا سایش قطعات داخل موتور کاهش میدهد. این امر باعث کارایی بهتر موتور ماشین و کاهش استهلاک می شود. البته ناگفته نماند که روغن موتور (engine oil) وظایف مهم دیگر مثل خنک کردن موتور، جلوگیری از زنگ زدن قطعات موتور، کاهش مصرف سوخت و … را نیز دارد. عمر موتور خودرو شما تا حد زیادی به نوع روغن موتوری که استفاده می‌کنید بستگی دارد؛ بنابراین برای افزایش عمر موتور خوردو، باید از روغن‌ موتور باکیفیت و مناسب با خودرو خود استفاده کنید. با این تفاسیر، انتخاب یک روغن موتور مناسب برای خودرو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

خرید بهترین روغن موتور | روغن موتور چیست؟

خرید بهترین روغن موتور | روغن موتور چیست؟

مقدار مناسب روغن موتور برای خودرو

حجم روغن موتور و میزان روغن مصرفی برای هر خودرو متفاوت است. این حجم براساس تعویض روغن، نوع موتور، نوع خودرو شما و برخی عوامل دیگر متفاوت خواهد بود. در دفترچه راهنمای مربوط به روغن خودرو، حجم مناسب روغن مورد نیاز برای خودرو شما درج شده است که با مراجعه به آن می‌توانید حجم مناسب را تشخیص دهید.

خرید بهترین روغن موتور

چرا انتخاب و استفاده از یک روغن موتور باکیفیت، حائز اهمیت است؟

بزرگ‌ترین دغدغه امروزی صاحبان خودروی ایرانی، انتخاب یک روغن موتور باکیفیت و خوب است. با این وجود، معدود رانندگانی مشاهده می‌شود که از اهمیت انتخاب بهترین روغن موتور با کیفیت برای خود مطلع باشند و این کار را با آگاهی کامل انجام دهند. بهتر است قبل از این که روغن موتور با کیفیت مناسب خودروی خود را بخرید، اهمیت انتخاب بهترین روغن موتور را به صورت کامل درک کنید.

روغن موتور یک مواد مصرفی در خودرو است که در موتور خودرو ریخته می‌شود و وظیفه روانکاری و نفوذ به تمامی منافذ باز محیط داخل آن را دارد.به دلیل تماس مستقیم و طولانی روغن موتور با قطعات فلزی موتور خودرو، کارایی روغن موتور تاثیر ویژه‌ای بر عملکرد خودرو پیدا می‌کند؛ به طوری که خودرو کاملا تحت تاثیر روغن موتور مورد استفاده قرار گرفته و دقیقا مطابق آن، حرکت می‌کند. اگر از روغن موتور باکیفیت در خودرو استفاده نکنید، احتمالا شاهد کاهش چشم‌گیر عملکرد و بازده خودرو خواهید شد و مشکلات زیادی در تعویض روغن موتور خودرو خواهید داشت.به همین دلیل است که به اکثر رانندگان خودرو توصیه می‌کنیم همواره از بهترین روغن موتور باکیفیت بازار ایران استفاده کنند تا خودروی خود را تحت تاثیر کیفیت آن، به اوج خود برسانند.

خرید بهترین روغن موتور | روغن موتور

خرید بهترین روغن موتور | روغن موتور

در زمان خرید روغن موتور به چه مواردی باید توجه کرد؟

انتخاب روغن موتورها در بازار معیارهایی دارد که با آن می‌توانیم کیفیت محصول را تشخیص دهیم. آگاهی از این معیارها در خرید روغن موتور می‌تواند کمک حال صاحبان خودرو باشد تا از هرگونه کلاهبرداری و اشتباه در خرید پیشگیری کنند. معیار تشخیص بهترین روغن موتورها به شرح زیر است:

میزان گرانروی یا SAE

گرانروی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب روغن موتور است که به طور کلی می‌توان آن را میزان مقاومت در مقابل حرکت دانست. گرانروی با دمای محیط رابطه عکس دارد؛ به طوری که با بالا رفتن دما، گرانروی پایین می‌آید و بلعکس. برای ایرانیان به دلیل وجود 4 فصل در سال، استفاده از روغن موتورهای دارای گرانروی متغیر بهترین گزینه است. چرا که هر گونه کاهش و افزایش گرانروی می‌تواند موتور خودرو را دچار مشکل کند.

خرید بهترین روغن موتور

شاخص API

یک معیار دیگر برای تشخیص کیفیت روغن موتور، شاخص API است. عموما برای تعیین کیفیت و کاربرد روغن موتور، یک حرف دیگر بین A تا N جلوی S قرار می‌دهند. هر چقدر حروف بالاتر باشد، کیفیت روغن موتور نیز بیشتر است. برای مثال، بهترین روغن موتورها از نظر کیفیت SN نام گذاری می‌شوند.

شیوه تولید

به طور کلی روغن موتورها به سه شیوه معدنی، نیمه سنتتیک و سنتتیک تولید می‌شوند. روغن موتورهای معدنی عموما ارزان‌ترین و کم کیفیت‌ترین‌ها هستند. روغن موتورهای سنتتینک نیز با کیفیت‌ترین و گران قیمت‌ترین در بازار بوده و با مخلوط این دو، روغن موتور نیمه سنتتیک به وجود می‌آید که کاملا در رده متوسط قرار دارد.

خرید بهترین روغن موتور | روغن موتور خودرو

خرید بهترین روغن موتور | روغن موتور خودرو

منظور از خرید بهترین روغن موتور برای خودرو چیست؟

زمانی که صحبت از بهترین روغن موتور برای ماشین می‌شود، ممکن است به گران قیمت ترین روغن موتور فکر کنیم که قطعا بهترین کارایی را برای خودرو ما خواهند داشت، اما به طور کلی بهترین روغن موتور خودرو آن محصولی است که قبل از داشتن کیفیت و قیمت مناسب، در وهله اول با موتور خودرو شما سازگار باشد لذا صرف نظر از قیمت، نوع موتور خودرو شما در انتخاب نوع روغن موتور بسیار موثر است. همچنین توجه داشته باشید که غلظت زیاد روغن موتور موجب افت راندمان موتور و غلظت کم آن باعث افزایش اصطکاک در قطعات موتوری خواهد شد.

خرید بهترین روغن موتور برای خودرو چه اهمیتی دارد؟

از آن جایی که کارکرد و بازده موتور خودروی شما کاملا به روغن موتور استفاده شده بستگی دارد، باید بهترین روغن موتور را برای خودرو خود خریداری کنید تا بازده و عملکرد را به حداکثر رسانده و هزینه گزاف و اضافه را حذف کنید.

خرید بهترین روغن موتور

با توجه به این نکات می توانید روغن موتور مورد نظرتان را از بابل کالا خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از روغن موتورهای با کیفیت، محبوب و پرفروش را برای شما جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر تصویر اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت کنید و محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه

جایگاه محتوای شما